IMG_20191116_101948

Adršpach

Pěší turistika
Termínpátek 24. 7. – neděle  26. 7. 2020
StartPraha hl.n.  pátek v 8 hod.
Kapacita10 lidí
DélkaKaždý den je plánován na +/-  6-7 hod chůze
Výškový profil↗  450 m

↘  385 m

CenaNejvětším oceněním pro nás bude vaše spokojenost a doporučení

Reportáž

Když jsem připravoval tenhle trek, napadlo mě, že by bylo dobré využít kamarády a dozvědět se něco o místech, odkud pocházejí. 

Kamarádce, pocházející z Adršpašských skal, se nápad líbil, a tak naše cesta vedla za ní. Původně bylo v plánu cestovat vlakem do Trutnova, a pak pěšky směr Adršpach. 

Ovšem po zjištění více informací k dané lokalitě, byl po domluvě s účastníky upraven plán treku. 

Cesta začala v Praze na Hlavním vlakovém nádraží. Zhruba po 3 hodinách jsme vystoupili na zastávce Teplice nad Metují skály, kde na nás čekala průvodkyně. :o)

Cesta byla dlouhá, a tak naše první kroky mířily do hospůdky, nacházející se přímo u vchodu do Teplických skal, kde se každý posilnil. 

Ve skalách na nás čekalo milé překvapení v podobě příjemného chládku a krásných výhledů na útvary, které vytvořila příroda sama. Každý měl spoustu otázek, proto jsem byl rád za kamarádku, místní rodačku, která to zde má opravdu nachozené a zná skály, jak své boty. Po 4 hodinách, které utekly jako voda, jsme se přes skály dostali na druhou stranu a sešli do vesničky Janovice, odkud naše cesta pokračovala do Zdoňova, kde jsme přenocovali. 

Na sobotu byl naplánovaný budíček v 7 ráno, protože nás čekal okruh ve známějších Adršpašských skalách, kam denně míří o dost více návštěvníků. Musím říct, že přivstat si, byla dobrá volba. Ráno ve skalách nebyla ani noha. V klidu jsme si skály prošli a udělali spoustu fotek. 

Jak už jsem psal v popisku, v sobotu večer se ve Zdoňově konal country bál. S místními jsme se domluvili, že jim pomůžeme s přípravou, a protože má každý z nás zkušenosti v jiném oboru, naše pomoc se jim hodila. Pomoc spočívala od stěhování stolů, zapojení projekce, přes nachystání občerstvení. Příprava nám utekla, jelikož to byla zábava, i zajímavá zkušenost. Poté jsme šli něco pojíst a po odpočinku vyrazili na bál. :o)

Večer se povedl na výbornou, k čemuž přispěla i kapela Slaveňáci, která provázela celým bálem :o) Poznali jsme spoustu nových lidí, dostali mnoho tipů, kam ještě vyrazit a co vidět, což je vždy největší odměna při našem cestování. :o)

Jelikož se country bál protáhl, neděle byla po domluvě upravena na koupání a relaxační den, což nikomu nevadilo, ba naopak.

 Cesta domů vlakem byla oživena o poslední zážitek v podobě evakuace pražského Hlavního nádraží, kde se naštěstí nikomu nic nestalo, a tak můžeme říct, že se další trek povedl a všichni si ho užili :o)

Všem účastníkům děkuji a těším se na další putování, které nás opět zavede k našim sousedům do Rakouska :o)     


Luděk