Gastrotrek Šumava

Termín

sobota 27. 6. – neděle 28. 6. 2020

StartSušice, žel. st., sobota v 10.30 hod.
TrasaSušice – Hrad Kašperk – Ádova chatová osada – Kubova Huť
Délka52 km
Výškový profil↗ 1500 m
↘ 1000 m
CenaNejvětším oceněním pro nás bude vaše spokojenost a doporučení

Reportáž

Na tenhle trek jsem se velice těšil jelikož se jelo na mou milovanou Šumavu a ještě ve spojení s jídlem v  Divokém Bistru to je opravdu zážitek.

Nakonec jsme se domluvili jen na jednodenní trek protože už se začínají plnit víkendy a člověk si nemůže jen užívat :o) Na tenhle trek jsme byli jen 3 tak to bylo akorát na auto. Bylo super že se dojelo během 2hod do Kašperských hor odkud začínal náš pochod po NS cesta zlatokopů a pak se připojíme na NS Strážců hranice.

Cesta byla velice příjemná v lese místy loukou a podél tekl Zlatý potok což v takovém parném dni velice bodlo na osvěžení. Když jsme se asi po  hodině cesty napojili na NS Strážců hranice bylo to konečně to co nás zajímalo nejvíc. Spoustu bunkrů, popisků historie a debaty jak to zde asi dřív fungovalo a jaké to asi bylo. Zhruba po 1/4 cesty nás zarazil hotel v Řetenicích kde byla točená Plzeň a to se nedalo nezastavit. No přiznám se že se mi nechtělo, ale rezervace v Divokém bistru byla na 16 hod a před námi ještě kus cesty tak se muselo jít dál. Cesta utekla byla sranda získali jsme spoustu nových informací ať o bunkrech nebo o krajině, která je zde krásná a cesta nás dovedla na hrad Kašperk kde byl ten den nádherný pohled na Šumavu.

 Následně už nás čekala pouze cesta zpět k autu a směr Úbislav kde je Ádova osada a cíl našeho treku Divoké bistro. Jídla zde připravuje kuchařský tým vedený francouzským šéfkuchařem a o sladkosti ke kávě se stará výborná cukrářka, která ví co dělá :o) věřte že vim o čem mluvím :o)))  Rád bych vám popsal jaké chutě je možné zde zažít, ale na rovinu říkám nemá to cenu. Nejlepší zážitek je ten, který si každý prožije. Těším se na další akce MYSS.cz :o))

Luděk